|

(Видео) И до два часа чекање: нов хаос на границата со Грција, се бара спас од горештините

И до два часа се чека утрово на граничниот премин Богородица.

Голем број граѓани се упатија на море за да побегнат од топлотниот бран што ја зафати земјава која што во моментов е во портокалова фаза.

Според последните информации, огромни колони има на граничниот премин и шесте ленти за возила не се дозволни за да се забрза протокот на сообраќај.

Автомобилите се во застој до првата бензинска пумпа.Слични Објави