(Видео) Инцидент во Собранието на КЕП, Адеми фрла предмети кон пратеници

/

Поради несогласувања околу дневниот ред на Комисијата за европски прашања (КЕП) во Собранието настана инцидент. При обидот на пратеници од опозицијата да ја прекинат седницата, по жестока расправија, Арбер Адеми од ДУИ, претседател на комисијата, а поранешен министер за образование, реагира со фрлање предмети кон пратениците кои се собраа околу него. Тоа се гледа на видеото, кое на Фесбук го сподели пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Миле Левков, а го сподели и партијата со кус коментар.

-Вака се однесува претседателот на КЕП! Понижување, насилство и навреди во Собрание! Македонија наместо Европа стана див запад со “каубоите” од власта! – реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Претходна статија

Захариева: Ја чекаме одлуката на Скопје

Следна статија

Бугарија протерува 70 руски дипломати

Најново од Вести