(ВИДЕО)КАЈЧЕВ: ЗАДОВОЛЕН СУМ ОД РАБОТАТА НА ЗАЕДНИЧКАТА КОМИСИЈА ЗА ИСТОРИЈА НА МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА

//

Поранешниот конзул на Бугарија во Република Македонија и потпретседател на Мешовитата комисија за историја на Македонија и Бугарија, Наум Кајчев, во интервју за бугарската телевизија Европа вели дека е задоволен од досегашната работа на комисијата. Што уште кажа Кајчев пред тв Европа, погледнете во видеото:Претходна статија

ТОМОР МОРИНА ИЗЛЕГУВА ОД ПРИТВОР

Следна статија

1ТВ СЕ ВРАЌА ВО ЕТЕР

Најново од Вести