Арсовска упадна на прес конференцијата на разрешениот Перински и се искараа за тоа кој како работи

/

Градоначалничката Данела Арсовска и разрешениот директор на ЈП „Водовод и канализација“ Златко Перински денеска на прес-конференција што ја закажа тој, се искараа за тендерот за изградба на пречистителна станица за отпадни води во Вардар од 136 милиони евра.

Откако утрово Арсовска го разреши Перински со образложение дека имало сомнежи за самоволие и несоодветно постапување во постапката за избор на изведувач на милионскиот трендер, досегашниот директор закажа прес-конференција во холот на претпријатието. Арсовска ненајавена се појави пред „Водовод“ велејќи дека дошла да види во кое својство Перински држи прес во службените простории кога веќе не е директор. Перински ја покани градоначалничката да присуствува на прес-конференцијата, на која ги отфли како паушални и неосновани сите нејзини обвинувања.Целиот напис прочитајте го на следниот ЛИНК.

Претходна статија

Мицкоски потврди дека има раздор со Данела Арсовска: Тргнавме по различни патишта!

Следна статија

Комисијата за прашања на изборите и именувањата утре продолжува со расправа за предлозите за уставни судии

Најново од Вести

(Фото) Вандалски акт или фотошоп- кој успеа да избрише буква од името на македонистичкиот клуб во Благоевград, напишано од внатрешната страна на излогот на клубот?!

Организацијата „Нов Асном“ денеска преку соопштение испратено до медиумите во РС Македонија се обиде да направи