(ВИДЕО)КИНЕЗИТЕ ПОЧНАА СО КАМИОНИ ДА ГИ ДЕЗИНФИЦИРААТ ГРАДОВИТЕ ОД КОРОНА ВИРУСОТ

//

Кинезите почнаа на нов начин да се борат со ширењето на корона вирусот, односно со дезинфицирање на градовите. Телевизијата New China TV постави видео снимка на You Tube, на која се гледа како десетици камиони во колона во градот Луојанг распрснуваат дезинфикциски спреј и на тој начин помагаат во спречување на ширењето на коронавирусот.

Претходна статија

ВМРО-ДПМНЕ БАРА ИТНА СЕДНИЦА ЗА РАСПУШТАЊЕ НА СОБРАНИЕТО

Следна статија

ЕУ ГИ ПОФАЛИ „НЕЗАВИСНИТЕ“ ЗА ПОДДРШКАТА ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈО

Најново од Вести