(Видео) Колев: Аналитичарите кои велеа дека ЕУ не ја разбира Бугарија, да ги вратат хонорарите што ги земале од владата во Скопје

///

„Аналитичарите, кои велеа дека ЕУ не ја разбира Бугарија, да ги вратат хонорарите што ги земале од владата во Скопје, за да внесат раздор во бугарското општество“, изјави Петар Колев во видео интервју за бугарскиот портал Дивидент.

Колев е дециден дека т.нар. француски предлог во целост ги вклучува барањата на Бугарија и барањата на Бугарите од РС Македонија.

Претходна статија

Бугарските медиуми за стартот на преговорите на Северна Македонија и Албанија со ЕУ

Следна статија

Сончево време со мала до умерена облачност

Најново од Вести