(ВИДЕО) КОЛЕВ: НИЕ ВОДА НЕМАМЕ, НА ИЗБОРИ ЌЕ ОДИМЕ

//

„Прашањето е што добиваат штипјани од избори во декември. Јас ве убедувам дека нема да добијат ништо. Немаме капитални инвестиции, немаме средства во буџетот. И во едни вакви избори да се трошат пари за рекламирање, ставање на ризик на сите инволвирани во овој процес е безсмилено, непрагматично и нерелевантно“, изјави претседателот на ГДУ Петар Колев во емисијата „Утрински брифинг“ на Слободна тв.

Погледнете го целиот разговор во видеото што следи:

Претходна статија

ВО СЛОВАЧКА ТЕСТИРАНИ НАД 1,2 МИЛИОНИ ЛУЃЕ ЗА ЕДЕН ДЕН

Следна статија

ТИВКО ТИВКО МОМЧИЊА И УСТАВНИТЕ СУДИИ СИ ИЗГЛАСАЛЕ ДОДАТОЦИ НА ПЛАТА

Најново од Вести