ВИДЕО: КОСОВСКИ СПЕЦИЈАЛЦИ ВЛЕГОА ВО СЕВЕРНИОТ ДЕЛ ОД КОСОВО

//

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај потврди дека специјалните сили утринава спровеле операција за апсење во општините во северниот дел на Косово и, нагласи дека тоа е „операција против шверц и организиран криминал”.

„Во северните општини во Косово се спроведува операција против шверц и организиран криминал во рамките на нашата посветеност на владеењето на правото за сите. Потврдувам дека таа операција е насочена против организираниот криминал, и цел се полициски и царински службеници. Ги повикувам граѓаните да останат мирни”, објави Харадинај на Твитер.

Претходна статија

ВО СКОПЈЕ САНКЦИОНИРАНИ 40 ВОЗАЧИ ПОРАДИ ПРЕБРЗО ВОЗЕЊЕ

Следна статија

ХАН УТРЕ ЌЕ ГО ПРЕТСТАВИ НОВИОТ ПАКЕТ ЗА ПРОШИРУВАЊЕ

Најново од Вести