(Видео) Ковачевски: Францускиот предлог во ваква форма е неприфатлив

/

Премиерот Димитар Ковачевски денеска на заедничката прес конференција посочи дека во ваква форма, францускиот предлог не е прифатлив за Македонија.

„Предлогот во ваква форма, каква што е во моментов, е неприфатлив за мене, за претседателот на државата, за владата, за коалиционите партнери и за граѓаните на Македонија“, порача Ковачевски.Видео извор: ТВ 21Претходна статија

(Фото) Осквернавено спомен обележјето „Мадарски коњаник“ на Република Бугарија во Паркот на франкофонијата во Скопје

Следна статија

БГНЕС: Уште во 2019 г. Димитров и Захариева потпишале протокол за брзо решавање за Гоце Делчев и ВМРО

Најново од Вести