(ВИДЕО) ЉУБЧО НЕШКОВ: СПОРОТ ЗА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ЌЕ ДОБИЕ ПОЗИТИВНА РАЗРЕШНИЦА

//

Сопственикот и главен уредник на бугарската новинска агенција БГНЕС, Љубчо Нешков, со кратка анализа на последните случувања во односите меѓу Скопје и Софија. Што точно кажа Нешков, кој истакна дека спорот околу Гоце Делчев ќе добие позитивна разрешница погледнете во видеото:

Претходна статија

СПОДЕЛУВАЈТЕ: ОТВОРЕНА Е СМЕТКА ЗА ЛУЃЕТО ЧИИ ДОМОВИ ИЗГОРЕА ВО ГЕВГЕЛИЈА

Следна статија

БЕСА ПРЕДЛАГА СОЗДАВАЊЕ НА КОМИСИЈА ЗА СПРОВЕДУВАЊЕ НА РЕФОРМИТЕ ВО ПРАВНИОТ СИСТЕМ

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да