(ВИДЕО) МАКЕДОНЕЦ ОД ЊУЈОРК РАСКАЖУВА ЗА ЖИВОТОТ ПОД КАРАНТИН ВО ГОЛЕМОТО ЈАБОЛКО

/

Се адаптираме на новите услови. Градот е тивок, жителите ги почитуваат мерките за социјално дистанцирање, но се стравува од економските последици вели во интервју за Гласот на Америка, Борјан Пановски, Македонец што живее и работи во Њујорк.

Автор: Јане БојаџиевскиПретходна статија

КАЗНА ЗА ГАЗДА НА ЧАЈЏИЛНИЦА- НЕ ГИ ПОЧИТУВАЛ МЕРКИТЕ ЗА ЗАШТИТА ОД ШИРЕЊЕ НА COVID – 19.

Следна статија

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ЖЕНА ОД ТЕТОВСКО, ШИРЕЛА ЛАЖНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА КОВИД-19

Најново од Вести