|

(Видео) Македонец возел во спротивна насока на автопатот Белград – Ниш, го пресретна српската полиција

Припадници на српската Управа на сообраќајната полиција синоќа пресретнаа возач што се движел во спротивна насока кај Грочка, на автопатот Белград – Ниш.

Никој не е повреден, а против возачот е поднесена прекршочна пријава, објавуваат српските медиуми.

Српското МВР на својот официјален инстаграм-профил сподели видео од запирањето на возачот.

Возилото „фолксваген голф“ го управувал 49-годишен државјанин на Северна Македонија.Слични Објави