ВИДЕО ОД БЛИСКАТА СРЕДБА НА НАТО-ЛОВЕЦОТ Ф-18 И АВИОНОТ НА РУСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА СЕРГЕЈ ШОЈГУ

/

Ловец „Ф-18“ на силите на НАТО над неутралните води на Балтичко море се обидел да му се приближи на авионот со кој патувал рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу, но бил спречен од руски ловец „Сухој 27“.Претходна статија

КОМАНДАНТ ВЕНТИЛИ СО СВЕЧЕН ПРИЕМ ВО КЛУБОТ НА ПРАТЕНИЦИ ПО ПОВОД ОХРИДСКИОТ РАМКОВЕН ДОГОВОР

Следна статија

МАЛЧЕСКИ: ЕКСПЕРТСКА ВЛАДА ВЕДНАШ ЗА ДА СЕ ЗАОКРУЖИ НАШЕТО ЧЛЕНСТВО ВО НАТО

Најново од Вести