(ВИДЕО) ПЕТ ЛИЦА ЗАГИНАА ВО ПОПЛАВАТА ШТО СИНОЌА ЈА ПОГОДИ ОБЛАСТА БУРСА

/

Пет лица загинаа во поплавата што го зафатија подрачјето на Кестел во турската област Бурса, пренесува агенцијата Анадолија.

Според соопштението на гувернерството на Бурса, населбите Дудакли, Нарлидере, Ѓолџук, Сарикаја, Кајаџик и Аксу при Кестел синоќа биле погодени од поплава предизвикана од пороен дожд и град.Претходна статија

ТРАГЕДИЈА: 8 ДЕЦА ГО ЗАГУБИЈА СВОЈОТ ЖИВОТ ВО КИНА

Следна статија

Д-Р ПАНОВСКИ: ТИЕ ШТО ПРАВАТ СОБИРАНКИ, ВЕДНАШ ДА БИДАТ ОДНЕСЕНИ ВО ДРЖАВЕН КАРАНТИН

Најново од Вести