ТРАГЕДИЈА: 8 ДЕЦА ГО ЗАГУБИЈА СВОЈОТ ЖИВОТ ВО КИНА

/

Осум деца го загубија својот живот во реката Фу, југозападна Кина откако едно од нив паднало во реката, а другите се обиделе да го спасат.

Децата вчера отишле на реката Фу, а нивните тела се пронајдени денеска.Претходна статија

КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ЌЕ СЕ СОСТАНЕ СО СКОПСКИТЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ

Следна статија

(ВИДЕО) ПЕТ ЛИЦА ЗАГИНАА ВО ПОПЛАВАТА ШТО СИНОЌА ЈА ПОГОДИ ОБЛАСТА БУРСА

Најново од Вести