ЧАИР ОСТАНУВА НА ВРВОТ СПОРЕД БРОЈОТ НА АКТИВНИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19

//

Во Скопје има 1.698, јавуваат од Институтот за јавно здравје, додека во Тетово бројот на активни случаи изнесува 325.

Чаир е скопска општина со најголем број позитивни активни случаи на коронавирус, 394. Следуваат Гази баба со 156, Бутел 144, Сарај и Центар со 137, Аеродром 135 активни случаи на Ковид-19.Претходна статија

ДА СЕ ГЛАСА ПРЕД ИЗБИРАЧКИТЕ МЕСТА

Следна статија

КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ЌЕ СЕ СОСТАНЕ СО СКОПСКИТЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ

Најново од Вести