Видео: Пожар во центарот на Москва, гори кабинетот на градоначалникот

//

Пожар во центарот на Москва се шири од управните згради, пренесуваат руските медиуми.

Според „Раша тудеј“, пожар избувнал во павилјонот на кабинетот на градоначалникот.

Претходна статија

Жена изгоре во пожар во куќа во Скопје

Следна статија

Колев до Османи: Мој драг пријателе „антифашист“ ти го навреди Хасан Приштина

Најново од Вести