(Видео)Радев: Нема компромис со РС Македонија додека не добиеме јасни гаранции од Скопје за решение на отворените прашања

///

Ставот на претседателот Румен Радев за отворањето на преговорите за РС Македонија со ЕУ, искажан на дебатата со неговиот противкандидат во вториот круг на претседателските избори во Бугарија проф. Анастас Герџиков, одржана на 18 ноември 2021 г.Претходна статија

Заев ќе побара во вторник да биде свикан Централниот и Извршниот одбор на СДСМ за да се констатира неговата оставка

Следна статија

(Видео) Ташев: Владата во Скопје дава огромни пари за лобирање и црн PR прoтив Бугарија

Најново од Вести