(Видео) Русите срамнија со земја украинска фабрика за тенкови

/

На околу 140 километри од Киев е Житомир, а има и украинска фабрика за тенкови. На видеото кое го пренесе ASB News, кое вчера беше објавено на социјалните мрежи, се гледа како дел од фабриката за тенкови е срамнет со земја по нападот на руските сили.Претходна статија

СЗО: Нападнати неколку болници во Украина

Следна статија

ВМРО-ДПМНЕ: Ако државата има доволно пченица, тогаш зошто владата не ги пушти во оптек за да спречи зголемување на цените на брашното и лебот?

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да