СЗО: Нападнати неколку болници во Украина

/

Светската здравствена организација (СЗО) потврди неколку напади врз здравствени центри во Украина кои резултирале со повеќе смртни случаи и повреди, изјави шефот на СЗО.

Се истражуваат дополнителни извештаи, напиша Тедрос Аданом Гебрејесус во објава на Твитер.

Претходна статија

Путин нареди да се состави список на земји кои и’ наметнаа санкции на Русија

Следна статија

(Видео) Русите срамнија со земја украинска фабрика за тенкови

Најново од Вести