(Видео) Руската армија преоблечена во украински униформи се движи кон центарот на Киев

/

Руските војници им ги заплениле униформите на заробениците, се пресвлекоа во нив и тргнаа да се движат кон центарот на Киев.

Преоблечените руски војници ги следи колона руски воени камиони,изјави уркаинскиот заменик министер за одбрана, јавува Киев Индипендент, пренесува Слободен печат.

Украинскиот претседател Зеленски изјави дека има информации дека Москва го означила како мета број 1, додека неговото потесно емејство за русите според Зеленски е исто така мета на напад.Сакаат политички да ја уништат Украина со уништување на шефот на државата“. Имаме информации дека непријателски диверзантски групи влегле во Киев“. изјавил Зеленски

Претходна статија

СДСМ: Дали Левица ја поддржува агресијата врз Украина?!

Следна статија

Кривична за поранешен директор и секретар на охридската болница поради злоупотреба на службената положба

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да