(ВИДЕО) РУЖИН: ПАТОКАЗОТ СО БУГАРИЈА ЌЕ БИДЕ ПРО-ФОРМА НЕМА ДА СЕ ЗАДИРА ИДЕНТИТЕТОТ

//

Професорот и поранешен дипломат Нано Ружин во интервју за Канал 5 вели дека евентуалниот патоказ кој би бил договорен меѓу Скопје и Софија ќе биде про-форма и нема да задира во идентитетските прашања.

Погледнете дел од разговорот со Ружин:

Претходна статија

(ВИДЕО) ЗА СТЕВЧО МУЊА ВАРДАРСКА МАКЕДОНИЈА НЕ БИЛА ПОД СРПСКА ОКУПАЦИЈА ОД 1913 ДО 1941

Следна статија

КОСТАДИНОВ: МНОЗИНСТВОТО Е СТАБИЛНО МИЦКОСКИ УШТЕ ДОЛГО ЌЕ БИДЕ ВО ОПОЗИЦИЈА

Најново од Вести