|

(Видео) Се урна „канадер“ на грчкиот остров Евија

Авион од типот „канадер“ се урна на грчкиот остров Евија додека учествуваше во гаснењето на пожарот во близина на Каристос.

Станува збор за грчки авион, со оглед на тоа дека во Грција пристигнаа и странски авиони за да помогнат во гаснењето на пожарот.

Веста за грчките медиуми ја потврди заменик-гувернерот на Евија велејќи дека падот на авионот го виделе мештаните.

Во авионот имало две лица.Слични Објави