(ВИДЕО) СКАНДАЛ ВО БУГАРСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ЗАРАДИ ПЛАТИТЕ НА ПРАТЕНИЦИТЕ

//

Караници и обвинувања за популизам во лош избран момент се слушнаа денеска во бугарскиот парламент. Пратениците дебатираат за предлогот на ГЕРБ за замрзнување на нивните плати за време на вонредната состојба поради коронавирусот.

Во однос на ова прашање се слушнаа и други предлози од страна на останатите партии.

Јулијан Ангелов од ВМРО предложи пратеничките плати да бидат намалени за 50%.
Што се случуваше во парламентот на Бугарија погледнете во видеото:Претходна статија

НОВИ ЦЕНИ НА НАФТЕНИТЕ ДЕРИВАТИ ОД ПОЛНОЌ

Следна статија

ВО ШПАНИЈА ВО ПОСЛЕДНИТЕ 24 ЧАСА 637 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД 19

Најново од Вести