СЕКС-ПЛАН ЗА ВРЕМЕ НА ИЗОЛАЦИЈА

/

Кога се поврзувавте со партнерот, веројатно никогаш не сте замислувале дека практично би биле 24/7 под еден покрив. Ова е реалност за многумина од нас во 2020 година.

Без дневните обврски како должностите на работа, пријателите, фитнесот, шопингот, дефинитивно влегуваме во непозната територија. И во реална смисла, врската може да доживее целосен неуспех или голем просперитет. Ако имате амбиција за второто, тогаш сексот е главниот херој. Но, бидејќи веројатноста да се претвори во здодевен и во монотоно искуство е големо, потребен ви е систем за да „преживеете“ и да ја одржите врската свежа. Значи, ако вие и вашиот партнер сте загрижени поради тоа што ви е здодевно до „солзи“ во спалната соба, следете го овој неделен распоред за да ја одржите врската на интересно ниво!

 1. Гол понеделник
  Се разбира, со партнерот се гледате меѓусебно сосем голи секој ден – после ноќта, претежно под чаршафите или кога ќе ја напуштите бањата. Но, дали некогаш сте ја започнале неделата како вистински нудистичар? Одеднаш овој досаден ден ќе завземе нови димензии.
 2. „Пауза за ручек“ во вторник
  Нема подобар начин да го „отворите апетитот“ и да имате секс среде денот.
 3. Романтична среда
  Сега го имате цело време на светот, така што не треба да се брзате за да скокате во кревет со само еден чорап. Како би било да се обидете со малку нежност? Обидете се со бања за двајцата или сензуална масажа.
 4. 50 нијанси на изолација
  Можеби сте гледале филмови за возрасни заедно, но секогаш се плашевте да пробате нешто повозбудливо од „вибратор“? Сега е време да се потсетите на сцените со Кристијан Греј и да направите една брза нарачка на Интернет за некои „материјали“.
 5. Пост од петок до недела
  Да се ​​одмори од сексот е голем предизвик на волјата. Ајде да видиме дали можете да поминете 3 дена поминати само во емотивно поврзување.
Претходна статија

(ВИДЕО) КАКО ПРАВИЛО ДА ЈА КОРИСТИТЕ ТОАЛЕТНАТА ХАРТИЈА :)

Следна статија

ФОТО: КОРОНАТА МОЖЕ ДА БИДЕ И ЗАБАВНА :)

Најново од Љубовни приказни