(Видео) Теодосиј Спасов: Меѓу Бугарите и Македонците има духовно братимење

///

„Уметноста има потреба да биде прикажувана пред публика. Општењето создава духовно братимење. Меѓу бугарскиот и македонскиот народ има такво братимење. Им посакувам на Бугарите да се чувствуваат слободни, бидејќи тоа дава можност за творештво и напредок“, изјави во интервју за БГНЕС, виртуозниот музичар Теодосиј Спасов, нарекуван „Кавалџијата на светот“.Претходна статија

Филипче: Очигледно е дека сме на почеток на еден нов бран на коронавирусот

Следна статија

Романскиот авион од воздух ќе го гаси и пожарот во Општина Петровец

Најново од Вести