ВИДЕО: ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО ЛОНДОН

//

Лондонската полиција застрела маж во Стретхам и ги повикува граѓаните да ја избегнуваат областа.

Напаѓачот имал нож во рацете и е застрелан откако 3 лица прободени со нож лежеле на земја, без да се знае дали се мртви или живи.
Видеа од ситуацијата се споделуваат на социјалните мрежи, а полицијата на Твитер соопшти дека нападот бил поврзан со тероризам.Претходна статија

ПОЛИЦАЕЦ Е ЗАСТРЕЛАН ВО ВЕЛЕС

Следна статија

ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ЗА РАЗБОЈНИШТВО ВО ЧАИР

Најново од Вести