ПОЛИЦАЕЦ Е ЗАСТРЕЛАН ВО ВЕЛЕС

/

Полицаец е застрелан во Велес, во близина на црквата „Свети Спас“, објави ТВ24.

Спред информациите на телевизијата, полицаец и негова колешка биле во контрола кај црквата поради дојава дека крадци континуирано ги оргабуваат верниците кои доаѓаат во црквата.  Тогаш, наводно еден од осомничените кон полицаецот испукал пет куршуми. Полицаецот е пренесен на скопските Клиники. а веста за телевизијата ја потврдиле од СВР Велес.

Претходна статија

ПЛАНИНАРИ ОД ДЕЛЧЕВО И СОФИЈА РЕАЛИЗИРАА ВИСОКОГОРСКА АКЦИЈА НА ОСОГОВСКИТЕ ПЛАНИНИ

Следна статија

ВИДЕО: ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО ЛОНДОН

Најново од Вести