(ВИДЕО) ВО АТИНА ПРЕТЕПАН ПОРАНЕШНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ГРУЗИЈА, СААКАШВИЛИ

///

Поранешниот претседател на Грузија, Михаил Саакашвили, е нападнат Во Атина, каде дошол на состанок со грузиските имигранти, пренесе „Спутник Грузија“.

Телевизијата „Мтавари“ објави видео-снимка од инцидентот.

Во близина на зградата во која требало да се одржи настанот, младо момче со капа го нападнало Саакашвили.

Според видеото, тој неколкупати го удри по главата Саакашвили, а насобраните луѓе во паника почнуваат да бегаат.Поранешниот претседател на Грузија, сепак, се сретна со имигрантите и им ги кажа своите политички планови.

Украинскиот претседател Володимир Зеленски во мај го именуваше поранешниот претседател на Грузија, за шеф на извршниот одбор на Националниот совет за реформи.

Извор: МакфаксПретходна статија

КИЛОМЕТАРСКИ КОЛОНИ НА „БЛАЦЕ“ ПО УКИНУВАЊЕ НА ПЦР ТЕСТОТ

Следна статија

ПРОБЛЕМОТ СО ТОЛКУВАЊЕТО НА ИСТОРИЈАТА

Најново од Вести