(ВИДЕО) ВО ИТАЛИЈА ПАДНА СНЕГ

//

Италија доживеа вистинско изненадување – снег во август.

Судејќи според снимките во живо, силниот снег почнал да паѓа синоќа на планинскиот превој Стелвио, кој се наоѓа на северот на Италија и кој граничи со Швајцарија.

Превојот Стелвио се наоѓа на надморска височина од 2.757 метри.Иако не е невообичаено на Алпите да паѓа снег среде лето, особено на надморска височина над 1.200 метри, сепак овој пат е многу обилен.

Извор: Макфакс

Претходна статија

ОД УТРЕ НEСТАБИЛНО ВРЕМЕ СО ПОРОЕН ДОЖД, СИЛЕН ВЕТЕР И ПОЈАВА НА ГРАД

Следна статија

ПОВЕДЕНА ИСТРАГА ЗА РОДОСКВЕРНАВЕЊЕ И ОБЉУБА НА НЕМОЌНО ЛИЦЕ

Најново од Видео

(Видео) Мајор од ОЗНА од кратовското село Филиповци раскажува за времето после 6 април 1941 г.: Германците дојдоа и си заминаа, Бугарите не вршеа убиства и малтретирања, партизаните ги знаевме како шумкари

„Населението кај нас нема претрпено многу страдање после 6 април 1941 година. Германците дојдоа во Македонија,