|

(Видео) Во Загреб пронајден мртов маж, сопругата го убила и скокнала од прозорец, тврдат сведоци

Денеска околу 13 часот и 45 минути во стан во загрепската населба Студентски град  е пронајден мртов маж (55), а неговата 59-годишна сопруга била пронајдена надвор од станот со повреди кои најверојатно сама си ги нанела, соопшти загрепската полиција.

Повредената е пренесена во Клиничкиот болнички центар Дубрава. Според соседите и очевидците сопругата го убила мажот, а потоа скокнала низ прозорецот на зградата. Кога видела дека дошле пожарникарите и полицијата, скокнала од прозорецот и се повредила“, велат тие.

Следува кривична истрага.Слични Објави