(ВИДЕО) ВООРУЖЕН НАПАД ВО УЧИЛИШТЕ ВО КАЗАН, ТИНЕЈЏЕРИ ПУКАЛЕ ВО СВОИТЕ ВРСНИЦИ, УБИЕНИ 11 ЛИЦА

/

Најмалку 11 лица, од кои еден е наставник, се убиени утрово во оружен напад во училиште во Казан, главниот град на Република Татарстан, додека 32 лица се ранети. Според локалните медиуми, двајца тинејџери пукале во своите соученици. Еден од двајцата напаѓачи е лишен од слобода, а снимките од неговото апсење се појавија на социјалните мрежи.

Претходна статија

МЗ: ВЧЕРА СЕ АПЛИЦИРАНИ 14.033 ДОЗИ ВАКЦИНИ

Следна статија

СЗО: СИТЕ ТРЕБА ДА БИДЕМЕ ЗАГРИЖЕНИ ПОРАДИ ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУС

Најново од Вести