(Видео) Зеленски: Русите се повлекуваат од Киев затоа што ние ги избркавме

/

Преговорите со Русија се во тек, но тоа се само зборови, рече украинскиот претседател Володимир Зеленски во видео порака објавена на социјалните мрежи во средата вечерта.

„ Да, имаме процес на преговори, но тоа се само зборови, без ништо конкретно“, рече Зеленски.

Зеленски рече дека „наводното повлекување“ на руските војници од Киев и Чернихив не е повлекување, туку резултат на работата на украинската армија.

Претходна статија

СДСМ: Не успеаја опструкциите на Мицкоски, имаме успешен и кредибилен попис

Следна статија

ВМРО-ДПМНЕ: Власта на СДСМ и ДУИ спроведоа некомплетен попис

Најново од Вести