ВИЕНА: МАЈКА СИ ГИ УБИ ТРИТЕ МАЛОЛЕТНИ ЌЕРКИ

/

Полицијата во Виена уапси мајка, жителка на Непал, која ги убила своите три малолетни ќерки.

Жената, која наводно се развела од сопругот, утрово, нешто по пет часот, повикала полиција и рекла дека ги убила децата и дека се обидела да изврши самоубиство.

Таа ги загушила своите три ќерки – бебето старо осум месеци и девојчиња на возраст од три и девет години.Кога полицијата дошла до станот во 22 винески округ, ги затекнала безживотните тела на трите девојчиња, а едното дете давало знаци на живот, но и покрај борбата на лекарите за нејзиниот живот, таа починала во болница.

Според полицијата, обидот за самоубиство не предизвикал повреди опасни по живот. за жената.

Претходна статија

(ВИДЕО) СЕ ОБЕДИНУВА ОПОЗИЦИСКИОТ ФРОНТ, ФРОДЕМ ПРЕМИНУВА ВО ВМРО-ДПМНЕ

Следна статија

(ВИДЕО) МИЦКОСКИ ПОВИКА НА ЛИДЕРСКА СРЕДБА

Најново од Вести