ВЛАДАТА ГО ПРОДОЛЖИ РАБОТНОТО ВРЕМЕ НА УГОСТИТЕЛСКИТЕ ОБЈЕКТИ

/

Владата на Македонија на денешната седница донесе одлука за продолжување на работното време на угостителските објекти до полноќ во работните денови, и до 1 часот после почноќ за време на викендот.Претходна статија

РУСКОВСКА ЗНАЕЛА ЗА АУДИО-БОМБАТА СО ДИМИШКОВ

Следна статија

ВЛАДАТА ИЗГЛАСА НАМАЛУВАЊЕ НА БУЏЕТОТ ЗА ПАРТИИТЕ

Најново од Вести