ВЛАДАТА ЈА ПРИФАТИ ОСТАВКАТА НА ДЕН ДОНЧЕВ

/

Во моментов Владата одржува седница и ја констатираше неговата оставка. Тој функцијата ја напушта поради „приватни семејни причини“, потврдија за МИА од Владата.

Дончев беше назначен за директор на Фондот во август 2017 година.Претходна статија

ФАУЧИ: НЕМА ДОКАЗИ ДЕКА КОВИД-19 “ИЗБЕГАЛ“ ОД КИНЕСКА ЛАБОРАТОРИЈА

Следна статија

КОРОНАВИРУСОТ КОСИ ВО БРИТАНСКИТЕ ДОМОВИ ЗА СТАРИ ЛИЦА

Најново од Вести