Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски

/

Владата на денешната седница му го продолжи мандатот на Владо Бучковски за специјален претставник на Владата на Република Северна Македонија за Република Бугарија.

-На предлог на Комисијата за именување, на денешната седница проф. д-р Владо Бучковски е именуван за специјален претставник на Владата на Република Северна Македонија за Република Бугарија, со што практично му е продолжен мандатот кој истекува на 1 декември 2021 година, соопшти владината прес-службаПретходна статија

Влада: 30 денари од вакциниран пациент е новата стимулација за матичните лекари

Следна статија

Муцунски: Укинавме две градежни маркици и донесовме одлука наместо кафеана да се изгради детска градинка

Најново од Вести