Владата со демант за тврдењата на Таравари: Лаги и дезинформации

/

„Премиерот Заев најостро ги демантира изнесените лаги и дезинформации дека наводно тој или било кој друг по негова насока нудел пари на пратеници. За оваа груба манипулација, лага и клевета ќе бидат преземени сите правни дејствија низ правосудните институции доколку господинот Таравари веднаш јавно не ја повлече изнесената клевета и доколку јавно не се извини“, се вели во дописот од владината прес-служба.Претходна статија

Таравари го обвини Заев дека пробал да понуди пари на пратеничка од Алијанса за Албанците

Следна статија

Пендаровски со писмо до Радев: Нашите земји и народи имаат многу повеќе заеднички нешта, отколку нешта што нè разделуваат

Најново од Вести