|

ВМРО-ДПМНЕ: Болен од цистична фиброза почина, Ковачевски треба да одговорa и да не манипулира со Сали

Цената на владеењето на власта предводена од Димитар Ковачевски стана премногу висока и истата се плаќа со човечки животи. Ковачевски и министерот за здравство, Беким Сали не смееја да дозволат луѓе да умираат затоа што нема лек, се вели во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ.

Од партијата порачуваат Ковачевски да престане да се крие зад министерот Сали на кому очигледно му се изброени деновите на функцијата и прашуваат каде беше Ковачевски кога болните од цистична фиброза протестираа пред Владата.

Ковачевски нека престане да глуми и да си замине веднаш заедно со неговата неспособна екипа. Оваа неспособна Влада треба да си замине час поскоро за да се спасат граѓаните, се вели во соопштението.

Слични Објави