ВМРО-ДПМНЕ: Братучед на Оливер Спасовски кандидат за Куманово, во Битола кандидатот за градоначалник бизнис партнер на Вице Заев

/

Понудата на СДСМ за локалните избори е од лошо полошо. Братучедот на Оливер Спасовски во Куманово Оливер Илиевски стана кандидат за градоначалник. Додека султанот Заев го исклучи Максим Димитриевски зашто кажа дека СДС е киднапирана партија, обвини ВМРО-ДПМНЕ.

„Во Битола кандидат за градоначалник е Христо Кондовски Стентоно кој е кандидат затоа што е бизнис партнер со Вице Заев. Ако Струмица е на Вицевци, Кондовски од Битола ќе прави Стентонград“, велат од партијата.

Дополнително, додаваат од ВМРО-ДПМНЕ, за Ѓорче Петров СДС го кандидира стариот, истрошен и корумпиран градоначалник Александар Наумовски кој, како што велат, ќе остане запаметен по набавката на машина за перење вредна неверојатни 50 илјади евра.„Понудата на СДСМ на овие избори е криминал и неспособност. Оваа понуда е од лошо полошо, односно покрај дното СДСМ покажа дека постои дупло дно“, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Претходна статија

Сончево време со умерена облачност и локален дожд

Следна статија

Во тек е трансплантација на бубрег од починат донор

Најново од Вести

Без вода делови на Чаир

Од ЈП „Водовод и канализација“ известуваaт дека поради уличен дефект ф 300 мм на Бул. Македонско-косовска