ВМРО-ДПМНЕ: Оставки на Филипче, Заев и Груби, само така може да има објективна истрага

/

Понудената оставка од Филипче е изнудена поради притисокот од народот. Партиските инструкции за одбрана на Филипче по социјалните мрежи покажуваат дека Заев несериозно ја сфаќа задачата околу тетовската несреќа, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Опозициската партија порачува дека истрагата може да биде објективна само ако и Филипче, и Артан Груби и Заев си дадат оставка за да нема политичко влијание во самата истрага во која згаснаа 15 животи.

-Заев да не се крие, туку да излезе и даде одговори. Молкот внесува недоверба и покажува дека се заташкуваат и прикриваат докази, велат од ВМРО-ДПМНЕ.Претходна статија

Кичеец вратен во затворот во Струга

Следна статија

Пендаровски за Кичеец: Никаде во светот не сум видел, човек кој е затворен да направи сообраќајка, ова е апсурд

Најново од Вести

Без вода делови на Чаир

Од ЈП „Водовод и канализација“ известуваaт дека поради уличен дефект ф 300 мм на Бул. Македонско-косовска