ВМРО ДПМНЕ СИ ЛЕГНА НА БРАШНОТО: ИДЕЈАТА ЗА ИЗБОРИ ВО ОКТОМВРИ СЛЕДНАТА ГОДИНА ИМ СЕ ДОПАЃА

//

Терминот за предвремени избори во октомври 2020 година што денеска на опозицијата и го понуди премиерот Зоран Заев, за ВМРО-ДПМНЕ е разумна основа за разговори со власта на таа тема, јавува НОВАТВ.

-Очигледно е дека под притисок на јавноста по многубројните скандали власта која што е во паѓање го прифаќа предлогот на опозицијата за предвремени парламентарни избори. А, тоа што се однесува за понудениот термин за октомври догодина, се чини како разумна основа за разговори со власта на таа тема, изјави денеска портпатолот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски, одговарајќи на новинарско прашање дали овој термин е прифатлив партијата и доколку нема договор за избори, дали ќе нема договор и за Законот за јавно обвинителство.

Претходна статија

Г. ГЕОРГИЕВ: ПРОВИНЦИСКАТА ДИВА, ПРОВИНЦИСКИ ЌЕ ИМ СЕ ОДМАЗДИ НА СВОИТЕ ДОВЧЕРАШНИ ПОБРАТИМИ…

Следна статија

ЗАЕВ ДО ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ – ОСТАНЕТЕ ДОМА , ОСТАНЕТЕ ВО НАШАТА ЗЕМЈА

Најново од Вести