Г. ГЕОРГИЕВ: ПРОВИНЦИСКАТА ДИВА, ПРОВИНЦИСКИ ЌЕ ИМ СЕ ОДМАЗДИ НА СВОИТЕ ДОВЧЕРАШНИ ПОБРАТИМИ…

//

„Како што провинциската дива стана ѕвезда на сјајниот град, а ние сите ѝ ракоплескавме иако знаевме дека е плод на некаков гнил договор, така и сега, на иститот тој провинциски начин очекуваме да им се одмазди на довчерашните побратими и посестрими и да раскаже сѐ“.

Ова е дел од колумната на поранешниот висок фунционер на СДСМ, Гордан Георгиев, посветена на случувањата околу Катица Јанева и СЈО. Целата колумна можете да ја прочитате на DW на македонски.

Претходна статија

НА 8-МИНАТА ШТО ГРУЕВСКИ МУ ГИ ДАДЕ НА ЗАЕВ ЗА ДА ГЛАСААТ ЗА ПРОМЕНА НА ИМЕТО ИМ СЕ МАЛКУ МЕСТАТА ВО КОМИСИИТЕ НА СОБРАНИЕТО

Следна статија

ВМРО ДПМНЕ СИ ЛЕГНА НА БРАШНОТО: ИДЕЈАТА ЗА ИЗБОРИ ВО ОКТОМВРИ СЛЕДНАТА ГОДИНА ИМ СЕ ДОПАЃА

Најново од Вести