ВО БОЛНИЦИТЕ НИЗ ЗЕМЈАВА СЕ ЛЕКУВААТ 1.708 КОВИД-ПАЦИЕНТИ

//

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 1.708 пациенти со коронавирус и има околу 338 празни болнички кревети, соопшти Министерството за здравство.

Во ковид-центрите во Скопје, пак, во изминатите 24 часа се хоспитализирани 61 нов пациент поради компликации од коронавирусот, а се лекуваат вкупно 704 пациенти.Во изминатите 24 часа дома се пуштени 47 оздравени пациенти од болниците во Скопје, а бројот на приеми во изминативе денови е стабилен и утрово до 8 часот имало 83 слободни места.

Претходна статија

ПРИВЕДЕН ДРАГИ РАШКОВСКИ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР

Следна статија

ОСУМ МРТВИ И МНОГУ ПОВРЕДЕНИ ВО ОРУЖЕН НАПАД ВО ИНДИЈАНАПОЛИС

Најново од Вести