ВО ДВОРНИ МЕСТА ОД НАПУШТЕНИ И РУИНИРАНИ КУЌИ – ПОЛИЦИЈАТА ПРОНАЈДЕ 120 НАСАДИ КАНАБИС ВО ДЕМИРХИСАРСКО БОИШТЕ

/

На 10.05.2021 од страна на Полициски службеници од Полициска станица Демир Хисар во с.Боиште, демирхисарско, во дворни места од напуштени и руинирани куќи, откриле 120 насади марихуана.

Увид извршен по овластвање на Јавен обвинител од Битола, при што стеблата и околни предмети се подигнати за понатамошно вештачење.Се работи на расчистување на случајот.

Претходна статија

ЕРДОГАН: ЌЕ ГО МОБИЛИЗИРАМЕ СВЕТОТ ПРОТИВ ИЗРАЕЛ

Следна статија

ВО САД ДОЗВОЛЕНА ВАКЦИНАТА НА ФАЈЗЕР ЗА ДЕЦА ОД 12 ДО 15 ГОДИНИ

Најново од Вести