ВО КАЗИНО ВО КУМАНОВО ИГРАЛ СО ФАЛСИФИКУВАНИ ЕВРА

//

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против 40-годишниот Д.Р. од селото Оровник, општина Дебарца, поради сомнение за сторено кривично дело фалсификување пари.

Како што информираат од МВР, пријавениот набавил фалсификувана банкнота од 100 евра и на 31 октомври минатата година ја пуштил во оптек како вистинска во казино во Куманово, разменувајќи ја кај вработената на каса во денари.



Откако вработената се посомневала дека банкнотата не е вистинска ја проверила во најблиската менувачница каде ѝ било потврдено нејзиното сомневање.

Претходна статија

РИСТЕСКИ: ТАЛЕСКИ ГО БРАНИ КАРТЕЛОТ ЗАЕВИ, ЗАРАДИ ТОА ШТО ТОЈ Е ВО ДРУШТВО СО УАПСЕНИОТ ЧИПСИО

Следна статија

ПОЧИНАТА ЖЕНА ПРОНАЈДЕНА ВО ВИКДЕНДИЧКА

Најново од Вести