ВО НЕДЕЛА НАУТРО ВО СКОПЈЕ ПРИСТИГНУВА ПРВАТА ПРАТКА ОД ВАКЦИНИТЕ НА АСТРАЗЕНЕКА

//

На 28 март во државава ќе пристигне првата пратка од 24.000 вакцини на „Астра Зенека“ преку Ковакс системот, со што, како што најавија властите, треба да почне вакцинацијата на населението.

-Оваа недела на 28 март, во 07:55 часот во Скопје пристига првата пратка од 24.000 вакцини на „Астра Зенека“ преку Ковакс системот, објави синоќа на својот фејсбук профил министерот за здравство Венко Филипче.Како што изминатите денови најави Филипче, во април се очекува да стигнат поголеми количини вакцини и од Кина и Русија..

Претходна статија

КАВГА НА САМИТОТ НА ЕУ: КУРЦ СЕ СПРОТИВСТАВИ ЕВРОПСКИТЕ ЛИДЕРИ И СЕ СУДРИ СО МЕРКЕЛ

Следна статија

РАДЕВ: РС МАКЕДОНИЈА МОРА ДА ГИ ПОЧИТУВА ПРАВАТА НА ГРАЃАНИТЕ КОИ ОТВОРЕНО ГО ИЗРАЗУВААТ СВОЈОТ БУГАРСКИ ИДЕНТИТЕТ

Најново од Вести