ВО НЕСРЕЌАТА НА „ПРВОМАЈСКА“ ЗАГИНАА 21-ГОДИШНО МОМЧЕ И 48-ГОДИШЕН МАЖ

/

Дваесет и едногодишно момче и 48-годишен маж загинаа во сообраќајната несреќа што се случи синоќа на улицата Првомајска, сега Борис Трајковски.

Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера во 22 часот меѓу „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ш.С.(21) од село Батинци, Скопско, и автомобил „пежо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од З.Ѓ.(48) од Скопје.

Двајцата возачи загинале на местото на несреќата. Увид извршиле јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.По наредба на јавен обвинител телата на починатите биле предадени за обдукција.

Извор: МакфаксПретходна статија

ВАРДАР ЕМОТИВНО СЕ ЗБОГУВА СО РАКОМЕТАРИТЕ КОИ СИ ЗАМИНУВААТ

Следна статија

ЈАНКУЛОСКА БАРА РАЗРЕШУВАЊЕ НА СУДИЈКАТА КАЦАРСКА

Најново од Вести