ВАРДАР ЕМОТИВНО СЕ ЗБОГУВА СО РАКОМЕТАРИТЕ КОИ СИ ЗАМИНУВААТ

//

Екипата на Вардар и официјално ја заврши сезоната со освојување на тројната круна, а долго ќе се памети европската круна која беше зачинета со триумф во СЕХА и во домашното првенство.

Управата на клубот денеска со специјално видео се збогува со играчите кои си заминуваат.

“Ви благодариме Дејан Милосављев, Рожерио Мораеш, Глеб Калараш, Игор Карачиќ, Димитри Кисељев, Јања Војводиќ и Роберто Парондо.

Заедно се радувавме на одлични моменти, трофеи и титули. Ги освоивте нашите срца. Уживајте во шампионскиот успех”, напишаа вардарци на социјалните мрежи.Извор: Спорт1

Претходна статија

ШЕКЕРИНСКА: ВРЕМЕ Е ДА ГИ ПОЧНЕМЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ ЗОШТО ЗАСЛУЖИВМЕ

Следна статија

ВО НЕСРЕЌАТА НА „ПРВОМАЈСКА“ ЗАГИНАА 21-ГОДИШНО МОМЧЕ И 48-ГОДИШЕН МАЖ

Најново од Вести