Во ресенско санкциониран пијан возач со измерени 4,07 промили алкохол

/

При засилена акциска контрола на територијата на СВР Битола во текот на вчерашниот ден биле изречени 59 мерки за возење со брзина поголема од дозволената, 10 казни за управување возила без возачка дозвола и седум санкции за возење под дејство на алкохол, при што кај еден возач на подрачје на ресенското село Перово биле измерени 4,07 промили алкохол во крвта.

Како што информира МВР, изречени се и 10 мерки за непрописно паркирање, како и една мерка за некористење на сигурносен појас.Претходна статија

Трипуновски: Власта ги уништува институциите, подружниците на водостопанство Брегалница, Прилепско поле и Тиквеш поради неисплатени долгови се со исклучена струјата

Следна статија

Петровска: Барањата за предвремени избори во ваква криза се неразумни

Најново од Вести